ייעול לעסקים

פגשתי הרבה בעלי עסקים שעובדים לבד , ככה העסק שלהם בנוי, מבן אדם אחד. מה שכן, בשלב מסוים, הם נתקלים בתקרת זוכית: יש גבול כמה בן אדם אחד יכול לעשות. הרי בעל עסק שהוא לבד, הוא גם המנהל, גם המבצע, גם נותן השירות, גם הכלכלן, גם המשווק, גם איש המכירות, הכל. מה שקורה, שמגיע הרגע שהוא פשוט מתעסק עם הכל מהכל ולא יכול להכניס יותר לקוחות חדשים כי הוא לא עומד בזה.  ראיתי כאלה שהזמן היחיד שיש להם עבור ניהול עצמי זה בשעות הלילה או הסופ"ש. אני בטוחה שזה מתיש וממש לא כיף לעבוד נון סטופ.

מה שכן, חלקם הגדול, לגמרי יכול להמשיך לעבוד לבד ולא צריך להכניס משיהו נוסף, אלא להתייעל ולעבוד בצורה מסודרת. אני קוראת לזה, לעשות יותר בפחות זמן. אפשר לבנות תהליכים שיקצרו משמעותית את זמן העבודה. וזה מה שאני עושה.    

למי זה מתאים? לבעלי עסקים שרוצים לעשות יותר בפחות זמן. ברגע שיש להם סדר וארגון, הם לגמרי יכולים לגדול, להכניס יותר לקוחות ולהיות יותר רגועים.

עושה איפיון של העסק, לומדת אותו ורואה איפה המקומות שבהם ניתן להגיע לאותן תוצאות בהרבה פחות זמן. לאחר מכן אני בונה את תהליך העבודה והתאמה אישית לאופי הלקוח, מלמדת אותו עד להטמעה. כך הוא יכול להמשיך בדרכו ובאמת לפנות לעצמו הרבה זמן לגדילה/צמיחה או זמן אישי.

התהליך הוא קצר ולעניין: ממלאים טופס איפיון, עושים פגישה בה מחליטים אילו תחומים מייעלים ונפגשים  להטמעה והדרכה. יש בעלי עסקים שמחלקים את זה לשני חלקים ובשלב הראשוני, הולכים רק על חלק מתחומי העסק. אז אחרי זמן התרגלות, ניתן לחזור על התהליך גם בתחומים האחרים.